UNIQ34 KARGO SÜRECİ BİLGİLENDİRMESİ

 

1)Siparişim ne zaman kargolanır?

-Hafta içi saat 15.00' a kadar verilen siparişleriniz aynı gün anlaşmalı kargo firmamız olan Yurt İçi Kargoya verilir. Cumartesi günü saat:12.00' a kadar verilen siparişlerde yine aynı gün kargolanır..

-Hafta içi saat 15.00' dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargolanır.

-Ayrıca Cumartesi günü saat:12.00 dan sonra ve Haftasonu verilen siparişler bir sonraki haftanın ilk iş günü Pazartesi günü kargolanır.

2)Bugün sipariş vereceğim ancak siparişim farklı bir tarihte kargolanabilir mi?

-Elbette, Sipariş oluştururken sipariş notu kısmına kargolanmasını istediğiniz tarihi yazabilirsiniz. Siparişinize ayrıca not da eklemek için hediye paketi istiyorum seçeneğini seçerek hediye paketi notu kısmına notunuzu yazabilirsiniz.

3)Siparişim adresime ne zaman teslim edilir?

-Saat 15:00' a kadar verdiğiniz İstanbul içi siparişleriniz, olağanüstü haller dışında ertesi iş günü adresinize teslim edilir. Gönderimler İstanbul ilinden yapılmaktadır.

Ayrıca Ankara, Bursa, İzmir gibi illere de genellikle ertesi gün teslimat yapılmaktadır. 

-Şehir merkezleri için 600 km civarındaki İllere 1 iş günü, 600-1200 km uzaklıktaki yerlere 2 iş günü 1200 km ve üzeri yerlere 3 iş günü şeklinde teslimat adresinize göre hesaplama yapabilirsiniz.

4) Hafta sonu kargo teslimatı oluyor mu?

- Yurt İçi Kargo ile kargolanan gönderilerinizin Cumartesi günü saat: 14:00'a kadar dağıtımı devam etmektedir.

5) Kargonun istediğimiz saatte dağıtımı oluyor mu ?

-Kargo dağıtım saatleri 09:00-18:00 arasındadır. Bu saatler aralığında belirli bir saat içerisinde teslimat talebi kargo şirketi tarafından kabul edilmemektedir.

6) Tüm kargolar ücretsiz mi?

-150 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.

7) Kargom nerede? Siparişimi takip edebiliyor muyum?

-Siparişiniz gün içerisinde kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız aynı gün akşam saatlerinde, belirttiğiniz e-posta hesabınıza mail yoluyla size bildirilecektir.

-Kargo takip numarası bilgisi içeren mailiniz, ''E-postanızın Gereksiz ya da Spam klasörünüze'' de düşmüş olabilir. Lütfen Kontrol ediniz!!

-Mail yoluyla size bildirilen kargo takip numarası ile siparişinizi takip edebilirsiniz.

8) Kargom ulaştı ama bir sorun var ne yapmalıyım ?

-Kargo takip no'su üzerinden takip ettiğiniz siparişinizi lütfen teslim alırken kontrol ediniz. Kargo firması tarafından oluşan aksaklıklar için lütfen tutanak tutunuz ve

ürünü teslim almadan iade ediniz.

-Teslim aldığınız siparişlerde herhangi bir sorun olması durumunda ürün değişimi ya da iade için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

9) Kargom adresime hala ulaşmadı ne yapmalıyım?

-Siparişinizi, size iletilen kargo takip numaranız ile kontrol ediniz. Kargo firması adresinizde size ulaşamamış olabilir, bu durumda size en yakın şubeye kargonuz bırakılır. Size en yakın kargo şubesiyle iletişime geçerek siparişinizi 3 iş günü içinde lütfen teslim alınız.

- 3 iş günü içinde teslim almadığınız siparişleriniz bize geri gönderilir. Bu durumda siparişiniz iptal olur ve aldığınız ürünlerin ücreti size iade edilir, kargo ücreti ise iade edilmez. 

- Ayrıca şirket ya da site gibi adreslere gönderilen kargolar şirket ya da site güvenlik görevlileri ya da şirketlerin muhaberat birimleri tarafından teslim alınmış ancak alıcınıza henüz ulaşmamış olabilir. Bu durumda kargonuz takip sisteminde teslim edilmiş görünür ancak teslim alan kişi adı farklı bir şahıs adı olabilir. Teyit etmek amaçlı teslimat adresindeki dağıtım yapan Kargo şubesiyle görüşebilir ya da alıcınızla irtibata geçerek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

 

İSTANBUL İÇİ AYNI GÜN TESLİMAT

-İstanbul İçi Saat:11.30'e kadar verilen siparişlerinizin Aynı Gün Teslimatı yapılmaktadır.

-İstanbul içi teslimat süresi genellikle uzaklığa göre 2-5 saat içinde yapılmaktadır. Aynı gün teslimat siparişleriniz saat 14:00 itibariyle dağıtıma çıkarılmaktadır ve en geç 19.00’a kadar dağıtımlar devam etmektedir.

*AVRUPAYAKASINDA; SARIYER*ARNAVUTKÖY*BÜYÜKÇEKMECE*ÇATALCA*SİLİVRİ*KEMERBURGAZ İlçelerine Gönderim YOKTUR!

*ANADOLU YAKASINDA; TUZLA,*ŞİLE, *RİVA BÖLGESİ ve ADALAR için Gönderim YOKTUR!

NOT: Resmi tatiller hariç ; Hafta içi ve Cumartesi günleri İstanbul içi Aynı Gün Teslimatımız mevcuttur.

***Kurye hizmeti ile ilgili gönderim bölgeleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle 0541 851 45 26 nolu hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz...