SİPARİŞ OLUŞTURMA, ÖDEME YÖNTEMLERİ VE KARGO SÜRECİ

 

A)SİPARİŞ OLUŞTURMA

 

1)Sipariş adresine ürünle beraber fatura ya da fiyat bilgisi gitsin istemiyorum ne yapmalıyım ?


-Teslimat adresi ve Fatura adresi olarak iki ayrı adres yazabilirsiniz. (*Not: Öncelikle ''Adres Ekle'' seçeneğine birden fazla adres ekleyiniz. Daha sonra 'Fatura adresim farklı olsun' seçeneğini seçiniz. 

 

-Sadece teslimat adresi seçerek de sipariş oluşturabilirsiniz, sürprizi bozmamak adına 'Hediye kutularımızda ve hediye paketi istenen ürünlerde fiyat ya da fatura bilgisi gönderilmemektedir.' Faturanız sipariş verdiğiniz mailinize gönderilecektir.


2) Hediye paketi ve not ekleyebilir miyim?


-Evet, Satın aldığınız notebook ve notepad ürünleri için hediye paketi istiyorsanız, hediye paketi istiyorum seçeneğini seçebilirsiniz. Hediye paketi için dilerseniz notunuzu

da ekleyebilirsiniz. Hediye paketi ücretsizdir.


3)Hediye kutuları için hediye paketi istiyorum seçeneğini seçmem gerekir mi?


-Hayır, Hediye kutulu ürünler için ayrıca hediye paketi seçeneği seçmenize gerek yoktur. Özel hediye kutularıyla birlikte gönderim yapılır.


4) Hediye kutuları için not ekleyebilir miyim?


-Elbette, Siparişinizi oluştururken hediye kutusu siparişlerinize not oluşturmak isterseniz 'Sipariş notu' kısmına notunuzu yazabilirsiniz.

 

B)ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

5) Ödemeyi nasıl yapabilirim?


-Siparişinizin ödemesini Kredi kartıHavale ya da Kapıda Ödeme yoluyla yapabilirsiniz.


6) Kredi kartıyla taksitli alışveriş yapabilir miyim?


-Evet, Kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde Tüm kredi kartlarıyla 9 aya varan taksit seçeneği imkanı ile uygun vade farklarıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


7) Kapıda ödemeniz var mı?


-Evet, Kapıda ödememiz mevcuttur. 

 

-Kargo seçeneğinde Yurt İçi Kargoyu seçtikten sonraki ödeme adımı sayfasında Kapıda Ödeme seçeneği sekmesi açılacaktır. Teslimat esnasında kargo görevlisine Nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

 

-Teslimat sırasında adresinizde bulunamadığınız durumlarda siparişinizin ödemesini en yakın Yurt İçi Kargo şubesinden ürününüzü teslim alırken

yapabilirsiniz.

 

-Kapıda ödeme uygulaması kargo görevlisinin siparişinizi teslimatı esnasında ürün paketi açılmadan önce ödemenin yapıldığı bir ödeme aracıdır.

 

(**Not: Kişiselleştirilmiş (Monogram Baskı İstenen) Ürünlerde Kapıda Ödeme Yoktur !!)

 

 

8)Havale ile sipariş verdim ve ödemesini hesap numaranıza gönderdim, paranın size aktarılıp aktarılmadığını nasıl anlarım?


-Havale yolu ile iletişim bilgilerimizdeki hesabımıza yapılan ödemeler bankanız tarafından hesabımıza ödeme aktarıldığı zaman siparişiniz çalışma saatlerimiz içersinde en kısa sürede onaylanır ve size mail olarak onaylandı bilgisi iletilir.  


-Ödeme yöntemi olarak Havale seçeneği seçip hesabımıza ödeme yapılmadığı ya da bankanız tarafından ödemenin hesabımıza aktarılmadığı takdirde gönderim

yapılmayacaktır.

 


(Not; Havale ödemelerinde gönderme yaparken tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır, aksi takdirde bankanız para çıkışı gerçekleştirmez )C)KARGO SÜRECİ VE TESLİMAT

 

9)Siparişim ne zaman kargolanır?


-Hafta içi saat 15.00' a kadar verilen siparişleriniz aynı gün anlaşmalı kargo firmamız olan Yurt İçi kargoya verilir. 


-Hafta içi saat 15.00' dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargolanır.

 

 

-Cumartesi günü saat 12.00' dan sonra verilen siparişler Pazartesi günü kargolanır.

 


10)Bugün sipariş vereceğim ancak siparişim farklı bir tarihte kargolanabilir mi?


-Elbette, Sipariş oluştururken teslimat notu kısmına kargolanmasını istediğiniz tarihi yazabilirsiniz. Siparişinize ayrıca not da eklemek için hediye paketi istiyorum

seçeneğini seçerek hediye paketi notu kısmına notunuzu yazabilirsiniz.


11)Siparişim adresime ne zaman teslim edilir?


-Saat 15:00' a kadar verdiğiniz İstanbul içi siparişleriniz, olağanüstü haller dışında ertesi iş günü adresinize teslim edilir. Gönderimler İstanbul ilinden yapılmaktadır.

Ayrıca Ankara, Bursa, İzmir gibi illere de genellikle ertesi gün teslimat yapılmaktadır. 


-Şehir merkezleri için 600 km civarındaki İllere 1 iş günü, 600-800 km uzaklıktaki yerlere 2 iş günü 800 km ve üzeri yerlere 3 iş günü şeklinde teslimat adresinize göre

hesaplama yapabilirsiniz.


12) Hafta sonu kargo teslimatı oluyor mu?


- Evet, Yurt İçi kargo cumartesi günü saat 14:00'a kadar dağıtım yapmaktadır.


13) Kargonun istediğimiz saatte dağıtımı oluyor mu ?


-Kargo dağıtım saatleri 09:00-18:00 arasındadır. Bu saatler aralığında belirli bir saat içerisinde teslimat talebi kargo şirketi tarafından kabul edilmemektedir.


14) Tüm kargolar ücretsiz mi?


-100 TL ve üzeri tüm siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.


15) Kargom nerede? Siparişimi takip edebiliyor muyum?


-Siparişiniz gün içerisinde kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız aynı gün akşam saatlerinde, belirttiğiniz e-posta hesabınıza mail yoluyla size

bildirilecektir.

 

-Kargo takip numarası bilgisi içeren mailiniz, ''E-postanızın Gereksiz ya da Spam klasörünüze'' de düşmüş olabilir. Lütfen Kontrol ediniz!!


-Mail yoluyla bildirilen kargo takip numaranız ile Kargo firmasının web sitesi üzerinden siparişinizi takip edebilirsiniz.


16) Kargom ulaştı ama bir sorun var ne yapmalıyım ?


-Kargo takip no'su üzerinden takip ettiğiniz siparişinizi lütfen teslim alırken kontrol ediniz. Kargo firması tarafından oluşan aksaklıklar için lütfen tutanak tutunuz ve

ürünü teslim almadan iade ediniz.


-Teslim aldığınız siparişlerde herhangi bir sorun olması durumunda ürün değişimi ya da iade için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 


17) Kargom adresime hala ulaşmadı ne yapmalıyım?


-Siparişinizi, size iletilen kargo takip numarası ile kontrol ediniz. Kargo adresinize gelmiş ancak adreste alıcıya ulaşılamamış olabilir, bu durumda size en yakın şubeye kargonuz bırakılır. Size en yakın kargo şubesiyle iletişime geçerek siparişinizi 3 iş günü içinde lütfen teslim alınız.

 

- 3 iş günü içinde teslim almadığınız siparişleriniz bize geri gönderilir. Bu durumda siparişiniz iptal olur ve aldığınız ürünlerin ücreti size iade edilir, kargo ücreti ise iade

edilmez. 

- Ayrıca şirket ya da site gibi adreslere gönderilen kargolar şirket ya da site güvenlik görevlileri ya da şirketlerin muhaberat birimleri tarafından teslim alınmış ancak alıcınıza henüz ulaşmamış olabilir. Bu durumda kargonuz takip sisteminde teslim edilmiş görünür ancak teslim alan kişi adı farklı bir şahıs adı olabilir. Teyit etmek amaçlı teslimat adresindeki dağıtım yapan kargo şubesiyle görüşebilir ya da alıcınızla irtibata geçerek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.